25 oktober 2024
Terugblik D5-dag 2024
Het deed ons veel plezier om te zien dat er opnieuw zo’n grote interesse was voor onze jaarlijkse opfrissings- en netwerkdag, die stilaan een mooie traditie begint te worden! Er werd andermaal gezorgd voor een gevarieerd programma dat inspeelt op een aantal uitdaging waar discipline 5 mee wordt geconfronteerd. Zo stond de voormiddag vooral in het teken specifieke vormen van samenwerking: deze met D2 rond de communicatie rond slachtoffers en de samenwerking met het parket wanneer er een gerechtelijk luik is verbonden aan een crisissituatie. Ook de samenwerking binnen de CP-Ops werd toegelicht.
Niet alleen de interne, ook de externe samenwerking is belangrijk. Zo is de pers bijvoorbeeld een partner in het verspreiden van richtlijnen en informatie. Een goede verstandhouding en goede afspraken zorgen ervoor dat ook deze samenwerking zo vlot mogelijk kan verlopen. Daarom kregen we tijdens een interactieve sessie met communicatiespecialist Frank Van Oss een heleboel tips & tricks rond het omgaan met de pers.
Daarnaast waren er ook voldoende gelegenheden om de banden met de collega-D5’ers aan te halen en boden we, na nog even aan de slag te zijn geweest met Paragon, nog de mogelijkheid om feedback te geven en suggesties te doen voor een volgende bijeenkomst. Deze mogen nog altijd worden bezorgd via noodplanning@limburg.be.

Hoe stel je een noodpakket samen?
Welke spullen moeten er allemaal in een noodpakket zitten? We helpen je graag op weg!

Campagne vraagt respect voor hulpverleners
Elk jaar worden honderden hulpverleners geconfronteerd met fysiek geweld en oneerbiedig gedrag. Met deze nieuwe campagne vragen zij om respect te tonen tijdens hun tussenkomsten.

Terugblik D5-dag 2024
Hierbij willen we een korte terugblik bieden op de D5-dag die onze dienst op 24 oktober 2024 organiseerde voor de lokale besturen.